Studium ve Velké Británii

Velká Británie je jednou z nejoblíbenějších zemí pro zahraniční studenty. Nabízí širokou paletu oborů, výhodné financování vládními půjčkami a propracovaný systém stipendií, který myslí na všechny.

Kontaktuj nás

Hlavní cíl britských univerzit je připravit studenty na jejich budoucí uplatnění v pracovním životě. Velká Británie je navíc velmi kosmopolitní zemí, během studia poznáš nové lidi, kultury, zvyky a tradice. Můžeš tu studovat celou řadu oborů, prakticky cokoliv, na co si vzpomeneš. Studium zde není nuda – užiješ si spoustu projektů, práce ve skupinách, rozvineš své kritické myšlení a možná se seznámíš se svým budoucím zaměstnavatelem! 🙂

Jak funguje studentská půjčka – bakalářské studium

Na půjčku mají nárok všichni občané EU bez jakéhokoliv rozdílu. BREXIT nemá žádný vliv na poskytování výhodné studentské půjčky pro občany EU.

Půjčit si můžeš až £9,250. Peníze se posílají přímo na školu. Fyzicky se k Tobě tedy nikdy nedostanou.

Půjčku na školné začneš splácet až rok po ukončení studia a pouze v momentě kdy Tvůj příjem přesáhne £25,000 hrubého ročně (cca 60 000 Kč měsíčně). Pokud Tvůj příjem klesne pod tuto hranici, nebudeš splácet nic. Na druhou stranu čím více budeš vydělávat, tím více budeš splácet. Cílem britských univerzit tedy je, aby absolventi vydělávali co nejvíce. V případě, že budeš daný rok vydělávat více než £25,000, budeš splácet 9% z toho co vyděláš nad tuto částku.

Hranice pro splácení studentské půjčky pro obyvatele Velké Británie je £25,000. Nicméně tato hranice závisí na stanovené úrovni příjmu země, kde žiješ. V České republice je to £15,000 ročně (cca 36 000 Kč měsíčně).

Kompletní informace o studentské půjčce v angličtině najdete na stránce UCAS.

 

Jak podat přihlášku k bakalářskému studiu? Koukni na návod.

Jak funguje studentská půjčka – magisterské studium

 

Jak podat přihlášku k magisterskému studiu? Koukni na návod.

 

Partnerské univerzity: